Konmak Tasarım Merkezi

Araştırma ve Geliştirme ve Tasarım

Makina tasarımında Bilgisayar Yazılımları firmalara büyük bir avantaj kazandırmaktadır. Bunun bilincinde olan şirketimiz; makina parçalarının modellendirilmesi , montajı, demontajı, eskizlerin oluşturulması, işlenmesi, analizi, animasyonu..vb tüm işlemleri bilgisayar destekli ve mühendislik odaklı bir sistem içerisinde yürütmektedir.

Araştırma – Geliştirme bölümü yeni teknolojileri paralelinde, müşteri odaklı tasarım ilkesini benimsemiştir.

ARGE sorumluları, piyasa ihtiyaçları ve müşteri taleplerini tasarım girdileri olarak kullanırlar. Tasarlanan ürünün başarı olmasında bu girdilerin büyük bir önemi vardır. Bu da müşteri ile güçlü bir iletişim kurulması anlamına gelir.

Ürün tasarımında 3 Boyutlu Modelleme günümüzde bir standart haline gelmiştir. Bu doğrultuda ARGE sorumluları son teknoloji ürünleri kullanmaktadır. 3 Boyutlu Modelleme sayesinde tasarım ve üretim süreci kısalmakta ayrıca müşteri ile bilgi paylaşımı sağlanabilmektedir.

ARGE sorumluları piyasa ve müşteri taleplerini karşılayabilmek için son teknoloji bilgisayarlar da en son teknoloji tasarım ve analiz programları profesyonel seviyede kullanırlar.

Tasarımları ve analizleri yapılan ürünler yine yüksek teknoloji CNC  tezgahlarında üretilirler.
Tasarım ve analiz için kullanılan programlar;

  • Autodesk Inventor Professional,
  • Autodesk AutoCAD,
  • Autodesk AutoCAD Mechanical,
  • AutoPOL
  • EDGE – CAM
  • Autodesk  3ds Max. Design
  • Autodesk  Showcase
  • Autodesk  Alias Design

Oluşturulan modellerin 2D, 3D çizimlerin CNC Tezgahlarda işlenebilmesi için EDGE-CAM
kullanılmaktadır.

CAM’ da işlenen parçaların doğruluğu onaylandıktan sonra CNC Tezgahlarına parçaların kodları gönderilmektedir.
Mermer makinalarını tasarlarken de amaç; yüksek teknolojiyi maksimuma çıkararak operatörlerin  beden gücünü azaltarak Makinalar operatörlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

CNC Tezgahlarda işlenen Makina parçaları yüksek hassasiyet, yüksek kalite, minimum zaman, minimum işçilik sağlamaktadır.

KONMAK , gelecekte insansız çalışan, modern çağa yönelik AR-GE faaliyetlerini sürekli takip etmekte ve teknolojiye göre sürdürmektedir.

auto01_Autodesk-Logo-RGB

edgecam

autopol