Konmakla Tanışın


 
1932 Yılında küçük bir işletme olarak kurucu ata H. Hilmi KONYALIOĞLU tarafından temelleri atılan KONMAK A.Ş. sıcak demir ve yük arabası imalatı ile üretime başlamıştır.

İkinci kuşaktan H. Cengiz KONYALIOĞLU 1968 yılında kardeşleri Demir Aslan Konyalıoğlu, Ali İrfan Konyalıoğlu ile beraber Denizli’nin ilk yüksek kapasiteli haddehanesini kurarak; hadde mamulü profiller, köşebent, NPI – NPU muhtelif lamaların üretimine başlamıştır. 1979 yılında KONMAK KONYALILAR MAKİNA İMALAT SAN. TİC. A.Ş. unvanlı şirketi kurarak Denizli’nin ilk yüksek kapasiteli sac kesme, kıvırma işleri, fabrika çatıları, muhtelif Çelik Konstrüksiyon imalatlar, çimento, yem ve kağıt sanayiye yönelik silolar, karıştırıcılar, değirmenler vb. çeşitli proje bazlı imalatlar yapılmaya başlanmıştır.

1990 yılından itibaren KONMAK A.Ş. çalışma alanını genişletip ağır makine sanayine yönelmiştir. KONMAK halen 3. kuşak tarafından yönetilmektedir, firma sahibi Sayın Hilmi Konyalıoğlu dur. Yarım yüzyılı aşkın tecrübesi ve köklü yapısıyla makina sanayisine yönelmiştir. 1996 yılında KONMER LTD. ŞTİ.’nin makinelerini yaparak başladığı mermer makinelerini sürekli geliştirerek sektörün önemli kuruluşlarından biri haline gelmiştir. İmalatlarında bilgisayar destekli imalat CAD CAM tasarım ve CNC üretim tekniğiyle hassasiyeti ve kaliteyi arttırmıştır. Kalite yönetim sistemini kurarak DIN EN ISO 9001:2008 kalite belgesini almıştır. Sağlık güvenlik ve tüketici ile çevrenin korunması gerekliliğini dikkate alarak Avrupa Birliği standartlarına göre CE işaretini almıştır. CNC teknolojisini tüm ürünlerine yansıtarak faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

Misyonumuz ürünlerimiz, çözümlerimiz, satış sonrası hizmetlerimiz, sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak teknolojilerini sürekli geliştirip katma değer yaratan bir şirket olmaktır.
Firmamız 3 çeyrek asrı aşkın üretim tecrübesini yeni teknolojileri kullanarak sürekli gelişmiştir. Tecrübeli ve donanımlı insan kaynağını son teknoloji üretim makineleri ile destekleyerek müşterilerinin isteklerini en üst seviyede karşılamaktadır. Sektördeki her yeni gelişmeyi bünyesine kısa sürede adapte eden firmamız müşteri memnuniyetini esas alan bir üretim politikası izlemektedir.

Vizyonumuz geçmişinden aldığı gücü, tüm çalışanların katılımı ile, modern üretim, yönetim ve finansman teknikleri ile birleştirerek; değişen, gelişen ülke ve dünya koşullarında müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.